Zamknij
REKLAMA

Policja podsumowała długi weekend w Grudziądzu

11:18, 04.05.2022 | policja.pl
Skomentuj
REKLAMA

Tegoroczny długi weekend majowy dobiega końca. Policjanci grudziądzkiej „drogówki” czuwali nad bezpieczeństwem podróżnych, poprzez nadzorowanie głównych ciągów komunikacyjnych naszego powiatu. Na drogach doszło do 21 kolizji. Nie odnotowano żadnego wypadku drogowego.

W okresie od 29 kwietnia do 3 maja funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego z grudziądzkiej komendy  pracowali na drogach całego powiatu. Największym nadzorem objęli główne ciągi komunikacyjne. Policjanci reagowali na wykroczenia, głównie przekraczanie dopuszczalnej prędkości, wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych, wymuszanie pierwszeństwa przejazdu, sprawdzali stosowanie pasów bezpieczeństwa oraz urządzenia do przewozu dzieci. Dużą uwagę zwrócono na bezpieczeństwo pieszych w rejonie przejść dla pieszych. Policjanci przez cały weekend usuwali skutki 21 zdarzeń drogowych, zdecydowana większość z nich przypadła 29 i 30 kwietnia, w tym dniach doszło do 15 zdarzeń drogowych. 30 kwietnia jedna osoba straciła prawo jazdy za spowodowanie zdarzenia drogowego. Za rażące stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym odpowie przed sądem.

Nie obyło się bez kierowców pod wpływem alkoholu. W sumie zatrzymano 5 kierowców na „podwójnym gazie”. Rekordzistka w dniu 30 kwietnia kierowała pojazdem mając w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

Funkcjonariusze „drogówki” jeszcze w dniu dzisiejszym będą skupiać dużą uwagę na ruch kołowy w powiecie pod kątem powrotów z majówki, ale już teraz można potwierdzić, że na drogach powiatu i miasta Grudziądz było bezpiecznie. 

(policja.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%