Zamknij
REKLAMA

KGP: wzmożone działania policji na drogach w trakcie długiego weekendu

10:15, 16.06.2022 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Podczas długiego weekendu policjanci z ruchu drogowego będą prowadzić wzmożone działania w całej Polsce. Do ich zadań należeć będzie zwiększenie bezpieczeństwa, kontrolowanie wszystkich uczestników ruchu drogowego, którzy nie przestrzegają przepisów oraz tych, którzy kierują pojazdami pod wpływem alkoholu.

Przed nami długi weekend. Na polskich drogach należy się spodziewać zwiększonej liczby policjantów ruchu drogowego, którzy będą dbać o bezpieczeństwo - powiedział podkom. Mariusz Kurczyk z Komendy Głównej Policji.

"Nasze działania w długi weekend będą polegać m.in. na kontrolowaniu przekroczenia dopuszczalnej prędkości, zarówno przez policjantów z grup SPEED wykorzystujących nowoczesne nieoznakowane radiowozy, które umożliwiają dokonywanie dynamicznej kontroli prędkości. Policjanci będą prowadzić również kontrole statyczne wykorzystując nowoczesne, laserowe mierniki z wizualizacją, które umożliwiają osobie, która popełnia wykrocznie zapoznanie się z tym materiałem" - tłumaczył podkom. Mariusz Kurczyk.

Wskazał, że działania policjantów będą również skupione na kontrolowaniu sposobu przewożenia pasażerów, dzieci. "Bezpieczeństwo dzieci powinno być priorytetem dla wszystkich rodziców, opiekunów. Ale jak pokazuje praktyka nie zawsze tak jest" - zauważył.

"Nasze działania to również wykorzystywanie dronów do kontroli. Wybieramy takie miejsca, w których ciężko jest prowadzić kontrolę statyczną z uwagi na jakieś elementy infrastruktury. Wykorzystując drony możemy prowadzić kontrolę takich newralgicznych punktów, w których dochodzi do zwiększonej ilości wypadków drogowych i kilkaset metrów dalej zatrzymać takiego kierującego, okazać mu nagranie i wyciągnąć wobec niego konsekwencje" - podkreślił.

"Warto wspomnieć, że często wybieramy miejsca do kontroli z użyciem dronów na drogach jednojezdniowych dwukierunkowych, bo jak pokazują statystyki to są te miejsca, w których dochodzi do największych ilości wypadków drogowych. W ubiegłym roku około 80 proc. wypadków doszło właśnie na takich drogach" - dodał.

Zaznaczył, że w długi weekend policjanci będą prowadzić kontrolę trzeźwości osób kierujących. "Z naszej strony absolutnie nie ma żadnego przyzwolenia i taryfy ulgowej. Tylko w miniony weekend zatrzymaliśmy 860 kierujących, którzy zdecydowali się na taką jazdę. W ubiegłym roku w długi weekend Bożego Ciała takich kierujących było ponad 1,9 tys." - podał.(PAP)

Autor: Bartłomiej Figaj

bf/ jann/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%