Zamknij

Auta — czy warto importować z zagranicy?

15:16, 29.11.2024 . Aktualizacja: 15:16, 29.11.2024
Skomentuj

Ceny na dzisiejszym rynku samochodowym w Europie wzrastają z dnia na dzień. Wiele osób, szczególnie młodych, nie stać na pierwsze auto, chociaż od dłuższego czasu posiadają już prawo jazdy. Możesz się zastanawiać, czy import z innego kraju jest opłacalny, czy to ze względu na cenę, czy na markę. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na te pytania.

Zakup samochodu jest niemałą inwestycją, którą trzeba dobrze przemyśleć. Dużym zainteresowaniem cieszy się import auta z USA, Niemiec czy Holandii. Jednak czy faktycznie opłaca się kupić pojazdy z zagranicy pomimo odciągniętego podatku, kosztów importu i innych wymagań dotyczących wyposażenia? Sprawdź poniżej!

Import z USA, czyli jednej z największych potęg motoryzacyjnych

Stany Zjednoczone na początku nie wydają się dobrym kandydatem na import aut. Koszty przewozu i podatki na pewno będą większe niż w Polsce. Otóż nie! Okazuje się, że na samochodzie z Ameryki można zaoszczędzić nawet do 40% ceny. Jest to główny powód popularności sprowadzania pojazdu zza oceanu. Kolejną zachętą mogą być niespotykane w Europie modele, którymi pasjonaci na pewno się zainteresują.

Import z USA ma jednak też swoje wady. Auto z Ameryki będzie wymagało modyfikacji, aby mogło jeździć na europejskich drogach. Problem można napotkać także, jeżeli samochód zostanie uszkodzony. Trudno jest bowiem o części zamienne do pojazdów ze Stanów. A więc, czy opłaca się sprowadzić auto z USA? Opcja ta może być korzystna, jeśli szukamy tańszej maszyny, bądź pragniemy nabyć klasyczny model, który w Polsce będzie rósł na cenie.

Auto z Niemiec — czy nasi sąsiedzi są dobrymi producentami samochodów?

Niemcy znani są tego, że trzymają swoje samochody w niesamowitej czystości. Nasi zachodni sąsiedzi dbają o swoje maszyny — ich auta pozostają zazwyczaj w dobrym stanie technicznym i zostają sprzedawane już po 2-3 latach jazdy, dzięki czemu ich import jest niezwykle opłacalny pod względem diagnostycznym. Niemieckie pojazdy posiadają także szeroki zakres wyboru oraz ochronę pod względem prawnym.

Jakie są zatem wady takiego zakupu? Zdecydowanie cena. Choć można stwierdzić, że Niemcy trzymają swoje auta w niemal nienagannym stanie, ich stawka jest nieco większa od naszej. Jeżeli więc jesteś zainteresowany kupnem samochodu prawie nowego lub nabyciem jakiegoś ciekawego modelu i nie przywiązujesz dużej uwagi do ceny, to import z Niemiec może być opcją dla Ciebie!

Holandia — potwierdzony producent

Holandia to, podobnie jak Niemcy, kraj utrzymujący swoje auta w dobrym stanie technicznym. Holendrzy są znani również z tego, że import samochodów z ich kraju przebiega bez uciążliwych procedur, a do tego na rynku motoryzacyjnym można znaleźć maszyny o potwierdzonej historii oraz małych, jak i dużych cenach.

Wadami importu z Niderlandów może być, jak w wielu innych wypadkach, duża opłata za transport. Jeżeli jednak jesteś w stanie zapłacić za przewóz, import aut z Holandii może być bardzo korzystny pod względem materialnym i technicznym.

(artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%