Zamknij
REKLAMA

5 akcesoriów dla osób z problemami stawów

19:33, 14.01.2022 | .
Skomentuj

Problemy ze stawami występują bardzo powszechnie i są jedną z najczęstszych przyczyn wizyt u lekarza. Dotyczą osób w każdym wieku. Mogą być spowodowane procesem zapalnym, zwyrodnieniowym lub przebytymi urazami. W celu zmniejszenia dolegliwości warto stosować się do zaleceń ortopedy oraz fizjoterapeuty. Wspomagająco bardzo dobre efekty mogą przynieść specjalne akcesoria i wyroby przeznaczenia medycznego. Pozwolą odciążyć układ ruchu, rozluźnić mięsnie, a także zapobiegać nasileniu objawów.

Jakie wyposażenie jest ważne dla odciążenia stawów?

Wiele osób szuka domowych sposobów, które wspomogą leczenie ortopedyczne i pozwolą na zmniejszenie dolegliwości. W czasie rehabilitacji często fizjoterapeuta zaleca dodatkowo zastosowanie w domu akcesoriów, które pomogą w warunkach domowych zmniejszyć objawy bólowe. Należą do nich:

  1. Odpowiednie materace

Dobrej jakości podłoże do snu pozwala zadbać o stawy podczas odpoczynku. Najlepszym wyborem jest materac dostosowujący się do budowy ciała. Ważnymi jego cechami są też prawidłowa elastyczność i sprężystość. Wygodnym rozwiązaniem są również materace dla pary, które dzięki specjalnej plastyczności zapewnią wsparcie dla obojga użytkowników jak: https://materacegrudziadz.pl/jakie-materace-dla-pary-beda-trafionym-wyborem. Szczególnie polecane są materace renomowanego producenta Hilding Anders, które można znaleźć: https://abcsnu.pl lub https://sleepinghouse.pl.

      2.  Poduszka ortopedyczna

Odpowiednie podparcie odcinka szyjnego w czasie snu pozwala na odciążenie mięśni tej okolicy. Specjalne wyprofilowanie poduszki ortopedycznej prawidłowo wspiera górną część kręgosłupa. Dzięki temu można zadbać o stawy międzykręgowe. Jest to ważne zwłaszcza u osób z dyskopatią szyjną.

      3. Podpórka lędźwiowa do krzesła lub fotela biurowego

Wsparcie stawów odcinka lędźwiowego zapewni podpórka lędźwiowa. Jest ona zakładana do oparcia krzesła lub fotela. Dzięki niej kręgosłup jest wygodnie podparty i ustawiony w ergonomicznej pozycji.

      4. Podkładka pod nadgarstek do myszki i klawiatury

W pracy biurowej często spotykaną dolegliwością jest ból stawów nadgarstkowych i łokciowych. W takim przypadku warto zaopatrzyć się w podkładkę pod nadgarstki do myszki i klawiatury. Pozwoli to ustawić ręce w odpowiedniej pozycji i zmniejszyć naciski na powierzchnie stawowe. 

     5. Dysk sensomotoryczny

Dla osób mających problemy ze stawami krzyżowo-biodrowymi oraz stawami kręgosłupa dobrym rozwiązaniem jest dysk sensomotoryczny. Jest on wielofunkcyjny. Może służyć do ćwiczeń, ale też do umieszczenia na siedzeniu krzesła. Pozycja siedząca z jego wykorzystaniem jest dynamiczna i odciążająca dla stawów. 

Dlaczego warto dbać o stawy z odpowiednimi akcesoriami? 

Zdrowe stawy, mięśnie i więzadła pozwalają na utrzymanie sprawności. Kiedy występują dolegliwości bólowe w układzie ruchu należy działać szybko, aby zapobiegać niekorzystnym zmianom. Długo utrzymujący się nadmierny nacisk na powierzchnie stawowe powoduje ich niszczenie. Dlatego warto zapobiegać przeciążeniom każdego dnia, w pracy oraz podczas czynności domowych. Zdrowiu stawów w szczególności sprzyja:

  • dobry wypoczynek na prawidłowym podłożu, pozwalający na regenerację organizmu,
  • pozycje odciążające stawy,
  • ergonomia pracy i czynności codziennych,
  • utrzymywanie prawidłowej postawy ciała.

Stosowanie tych zaleceń ułatwiają dobrej jakości materace i przedmioty zaopatrzenia ortopedycznego. Warto z ich pomocą dbać o stawy, aby jak najdłużej cieszyć się ich sprawnością. 

(Materiał informacyjny)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%