Zamknij
REKLAMA

Minister Czarnek chce bronić dzieci. "Lewacka organizacja z obsesją na..."

15:00, 22.07.2021 | Źródło: Wirtualna Polska
Skomentuj fot. PAP
REKLAMA

Minister Przemysław Czarnek zostanie na swoim stanowisku, a wniosek o jego odwołanie został odrzucony. Szef resortu edukacji ma dalej iść drogą ochrony dzieci by "nie były podawane indoktrynacji i demoralizacji". 

Wniosek o odwołanie szefa MEiN złożyli w czerwcu posłowie Koalicji Obywatelskiej. W uzasadnieniu napisano, że minister Czarnek narusza m.in. zasady solidarności, tolerancji, sprawiedliwości i wolności, a także "konstytucyjne prawo rodziców do wychowania swoich dzieci zgodnie z własnymi podglądami". 

Szef MEiN zachował swoje stanowisko głosami większości parlamentarnej, ale nie zostawił suchej nitki na opozycji. Odniósł się także do obowiązków kuratora. 

- Chcemy, żeby dzieci nie były poddawane indoktrynacji i demoralizacji. Kurator będzie mógł się sprzeciwić wejściu do szkoły organizacji, która, jak na przykład w Poznaniu, zechce rozszerzać edukację seksualną - cytuje polityka Wirtualna Polska. 

Na antenie PR1 Polskiego Radia Czarnek nie szczędził ostrych słów w kierunku Platformy Obywatelskiej, która jego zdaniem "stała się lewacką organizacją". 

- Mają obsesję na punkcie edukacji seksualnej i rozszerzania jej w sposób absolutnie nieprawdopodobny. Mamy konstytucyjny obowiązek ochrony dzieci przed demoralizacją i taka będzie rola kuratora - podkreślał. 

Zdaniem ministra Czarnka "szkoła jest od tego, żeby uczyć, a ponadto jest miejscem pracy nauczycieli i miejscem realizacji przyjętego programu". 

Dodał także, że na dziś nie ma zagrożenia, że od 1 września wszyscy uczniowie rozpoczną naukę w trybie stacjonarnym. 

(Źródło: Wirtualna Polska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

IwonaIwona

2 0

Zielone świątki z Angel Merkel na kocyku. 17:12, 22.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AlojzyAlojzy

6 0

Do Rydzykowa niech jedzie tam będą się wzajemnie z Czarnek z Rydzykiem adorować . 14:56, 23.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%