Główny Inspektorat Sanitarny alarmuje – w sklepach mogły znaleźć się ciasteczka, które stanowią zagrożenie dla osób uczulonych. Producent rozpoczął ich wycofywanie.
Główny Inspektorat Sanitarny poinformował, że z polskiego rynku wycofywane są trzy partie kremowych ciasteczek klonowych z kanadyjskim syropem klonowym. Powód? Na etykietach w języku polskim zabrakło informacji o alergenach – soi oraz o możliwej obecności mleka i jaj.
Choć oryginalne oznakowanie wskazywało na te składniki, polska etykieta nie zawierała takich danych. To poważny problem, bo dla osób z alergią nawet niewielka ilość tych substancji może oznaczać groźną reakcję zdrowotną.
Pod ostrzeżenie trafiły ciasteczka w opakowaniach 400 g, pochodzące z Kanady i dystrybuowane przez firmę VIANDS Sp. z o.o. z Grójca. GIS podaje numery partii oraz daty minimalnej trwałości, które powinny zwrócić uwagę konsumentów:
Firma VIANDS, po otrzymaniu informacji o błędzie, niezwłocznie rozpoczęła proces wycofywania produktów ze sprzedaży. Wdrożono także nowe etykiety, które zawierają już właściwe ostrzeżenia. Cały proces monitorują organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej.
GIS apeluje, by osoby z alergią na soję, mleko lub jaja nie spożywały ciasteczek z wymienionych partii. W przypadku zakupu – najlepiej zwrócić produkt do sklepu lub po prostu go nie jeść.
Źródło zdjęcia głównego: Obraz congerdesign z Pixabay
Grudziądz: Sądowy finał "czystek" w OHP. Nepotyzm i pol
To nazwisko byłego wice i byłej policjantki nie powinno nigdy zaistnieć na politycznej mapie tego miasta.Co on pokazał jako wice zapytajcie urzędników których jeszcze nie wyrzucił i jak pracował a ona wszyscy wiedzą jaką była policjantką i koleżanką.Niekompetencja ,buta,arogancja.
Bobo
17:58, 2025-09-02
Grudziądz: Sądowy finał "czystek" w OHP. Nepotyzm i pol
Za poprzednia władzę też zwalniali długoletnich, doświadczonych ludzi. Tak było i jest. I też ludzie wygrywali odszkodowania w sądzie pracy, jednakże nie zmieniło to faktu, że zostali bez pracy...
Ona
17:51, 2025-09-02
Grudziądz: Sądowy finał "czystek" w OHP. Nepotyzm i pol
Niech p. Katarzyna Świątkowska przypomni sobie w jaki sposób sama została usadowiona na stanowisku zastępcy kierownika. Koło lubi zataczać kręgi. Zapomniała juz jak sama dokładała cegiełki żeby pozbawic doświadczonych pracowników pracy. Jedno jest pewne KARMA WRACA.
Kasia
17:47, 2025-09-02
Grudziądz: Sądowy finał "czystek" w OHP. Nepotyzm i pol
Ci ludzie o tym nazwisku tj.były wice prezydent oraz była policjantka pokazali jak pracują dla mieszkańców .On tygodniami nie wychodząc z biura w urzędzie gdzie niewiadomo co robił a doktorekomomi to O
Kim
17:36, 2025-09-02
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu grudziadz365.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz