Zamknij

Znany piosenkarz Ryszard R. z zarzutem prowadzenia auta w stanie nietrzeźwości

14:59, 16.06.2025 Aktualizacja: 15:00, 16.06.2025
Skomentuj

"W sobotę w miejscowości Żmijewko k. Brodnicy kierujący volkswagenem 73-letni Ryszard R. spowodował kolizję z pojazdem marki Opel. Sprawca odjechał z miejsca zdarzenia" - powiedział w poniedziałek PAP rzecznik prasowy brodnickiej policji mł. asp. Paweł Dominiak.

Znany piosenkarz Ryszard R. usłyszał w niedzielę zarzut prowadzenia auta w stanie nietrzeźwości. Dzień wcześniej spowodował on kolizję drogową pod Brodnicą i odjechał z miejsca zdarzenia. Został zatrzymany w domu. Badanie alkomatem wykazało około 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

PAP udało się ustalić, że to znany piosenkarz, który od lat mieszka w powiecie brodnickim. W niedzielę artysta miał wystąpić na festiwalu w Opolu, ale jak poinformował Jacek Cygan, miał wypadek samochodowy. Cygan mówił, że obrażenia piosenkarza są bolesne.

"Ryśku, nikt za ciebie lepiej nie zaśpiewa tu »Wypijmy za błędy«" - powiedział autor tekstów, od lat współpracujący z R.

Mł. asp. Dominiak przekazał PAP, że Ryszard R. został zatrzymany w swoim domu. Badanie na zawartość alkoholu wykazało 1,5 promila w wydychanym powietrzu.

"Mężczyzna został w sobotę osadzony w pomieszczeniu dla zatrzymanych. Po wytrzeźwieniu - w niedzielę - usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości, za co grozi do trzech lat pozbawienia wolności, a także zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Po czynnościach został zwolniony" - podkreślił rzecznik brodnickiej policji.

W wyniku kolizji drogowej nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. (PAP)

twi/ joz/

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

JaJa

1 0

Rychu pewnie wypił za błędy.

17:27, 16.06.2025
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%