MŚ w wioślarstwie rozgrywane w Linzu. Grudziądzanie z medalami

21:12, 31.08.2019 J.R Aktualizacja: 21:28, 31.08.2019
Skomentuj Polska czwórka bez sternika Mateusz Wilangowski, Mikołaj Burda, Marcin Brzeziński i Michał Szpakowski podczas dekoracji Foto: PAP/EPA/CHRISTIAN BRUNA Polska czwórka bez sternika Mateusz Wilangowski, Mikołaj Burda, Marcin Brzeziński i Michał Szpakowski podczas dekoracji Foto: PAP/EPA/CHRISTIAN BRUNA

Trzy medale wywalczyli w sobotę polscy wioślarze podczas mistrzostw świata rozgrywanych w Linzu. Złoto zdobyła czwórka bez sternika w składzie Mateusz Wilangowski (KW Wisła Grudziądz), Mikołaj Burda, Marcin Brzeziński i Michał Szpakowski.

Polska czwórka już na początkowych metrach wypracowała sobie około dwie sekundy przewagi nad rywalami. Utrzymali ją do mety. Przepłynęli dystans dwóch kilometrów w czasie 6.09,86. Drugie miejsce zajęli Rumuni - 6.11,41, zaś trzecie Brytyjczycy - 6.11,71.

Osada w tym samym zestawieniu w lipcu sięgnęła po tytuł wicemistrzów Europy.

Srebrny medal zdobyła czwórka kobiet z grudziądzanką na pokładzie Martą Wieliczko. Broniące tytułu Kobus-Zawojska, Springwald, Wieliczko (KW Wisła Grudziądz) i Zillmann nie powtórzyły zeszłorocznego sukcesu, ale udało im się obronić drugą pozycję przed atakami Holenderek. Różnica między tymi osadami wyniosła zaledwie 0,03 s. Zdecydowanie najlepsze okazały się Chinki, które przypłynęły około dwóch sekund przed Polkami. Fot. poniżej z Mistrzostw Europy w 2018.