W dniach 24-26.09.2021 w Górkach Zachodnich odbyły się "Mistrzostwa Polski w Klasach Olimpijskich”. Rywalizowało 150zawodników z klas 470, 49erFX, 49er, ILCA6, ILCA7, Finn.
W pierwszym dniu regat panowały sztormowe warunki, dbając o bezpieczeństwo zawodników i sprzęt, sędziowie nie pozwolili rozpocząć rywalizacji. Zawodnicy cały dzień oczekiwali na poprawę pogody, ale ta nie nastąpiła. W drugim dniu regat (sobota) wiatr zelżał na tyle, że zdecydowano się na przeprowadzenie wyścigów. Warunki były bardzo trudne, gdyż w porywach wiało nawet do 31węzłów i nawet najbardziej doświadczonym zawodnikom, olimpijczykom, zdarzały się wywrotki. W niedzielę natomiast, zawodnicy długo oczekiwali w porcie na wiatr, który około godz. 12:30 pojawił się i pozwolił na rozegranie słabowiatrowych wyścigów. Były to więc regaty, w których największe szanse na wygraną mieli zawodnicy radzący sobie dobrze zarówno w silnym, jak i słabym wietrze.
Grudziądzanin, Marcel Montrymowicz (OKŻ Olsztyn) i Patryk Kosmalski (CHKŻ Chojnice), podopieczni trener Madeline Zielińskiej, (trener kadry 49erFX), spisali się w tej trudnej rywalizacji, w klasie 49erFX na medal. Dokładnie na brązowy medal. Warto dodać, że zwycięzcą w tej kategorii, została Aleksandra Melzacka (YKP Gdynia) uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Tokio wraz z Sandrą Jankowiak (AZS Poznań). Chłopcy, po udanym starcie w ME w Lipnie (5miejsce), byli „głodni” sukcesu i nie dali sobie tym razem „wyrwać” miejsca na podium.
Zwycięzcami w pozostałych kategoriach są: Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki w klasie 49er, Zofia Korsak i Julian Gloeh w klasie 470, Agata Barwińska w klasie ILCA 6, Tadeusz Kubiak w klasie ILCA 7 i Piotr Kula w klasie Finn
Atrakcją regat był sobotni „Wyścig Mistrzów PZŻ”, w którym na łódkach klasy Optimist, rywalizowali olimpijczycy. Na starcie stanęło 10 zawodników. Z pomostów, motorówek i łodzi obserwowali to niecodzienne wydarzenie wierni kibice.
Metę przekroczyli w następującej kolejności:
1. Agnieszka Skrzypulec (SEJK Pogoń Szczecin), która w raz z Jolantą Ogar-Hill zdobyła w Tokio srebrny medal w klasie 470
2. Aleksandra Melzacka (Yacht Klub Polski Gdynia) olimpijka z Tokio w klasie 49erFX
3. Kacper Ziemiński (SEJK Pogoń Szczecin ), olimpijczyk z Pekinu w klasie 470 i z Londynu w klasie Laser
4. Piotr Myszka (KS AZS AWFIS Gdańsk), olimpijczyk z Rio de Janeiro i Tokio w windsurfingowej klasie RS:X
5. Łukasz Przybytek (AZS AWFiS Gdańsk), olimpijczyk z Londynu, Rio i Tokio w klasie 49er
6. Paweł Kołodziński (AZS AWFiS Gdańsk), olimpijczyk z Londynu, Rio i Tokio w klasie 49er
7. Kinga Łoboda (AZS AWFiS Gdańsk), olimpijka z Tokio w klasie 49erFX
8. Małgorzata Białecka (Sopocki Klub Żeglarski), olimpijka z Rio de Janeiro w klasie RS:X
9. Magdalena Kwaśna (Chojnicki Klub Żeglarski), olimpijka z Tokio w klasie Laser Radial
10. Piotr Kula (Gdański Klub Żeglarski), olimpijczyk z Londynu w klasie Finn
Budżet w stanie agonalnym? Radni zwiększają deficyt Gru
Pogonić fauszywe hieny I będzie spokój
Od serca .
07:42, 2025-05-29
Budżet w stanie agonalnym? Radni zwiększają deficyt Gru
No i co ta mistrzyni ekonomii czyli skarbniczka nie radzi sobie. Niech odda te odprawy to trochę miastu pomorze. DNO Co wy ta to radni bezradni
On
07:28, 2025-05-29
Budżet w stanie agonalnym? Radni zwiększają deficyt Gru
Pięknie. Ja jak nie mam pieniędzy na remont to go nie robię. Uzbieram i działam. A prezydent tego miasteczka mydli oczy mieszkańcom. Po prostu nie ma pieniędzy na bieżącą działalność miasta i szpitala więc bieże pożyczkę. Niby pod inwestycje które zostaną rozgrzebane i nie kończone w czasie. A gdzie radny Napolski z transparentem ile to pieniędzy ma wpłynąć z KPO. Ludzie , mieszkańcy obudźcie się . Titanic tonie a orkiestra gra. Radni uzależnieni na swoich posadkach od prezydenta zawsze będą głosować za durnymi decyzjami.
Zzz
06:20, 2025-05-29
Budżet w stanie agonalnym? Radni zwiększają deficyt Gru
Antoś klaunie z cyrku co ty jeszcze wymyślisz robisz z siebie pośmiewisko na cały grudziądz.
Szkoda słów
20:47, 2025-05-28
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz