Zamknij
REKLAMA

Mistrzostwa Polski w Klasach Olimpijskich z udanym występem Grudziądzanina

11:08, 29.09.2021 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

W dniach 24-26.09.2021 w Górkach Zachodnich odbyły się "Mistrzostwa Polski w Klasach Olimpijskich”. Rywalizowało 150zawodników z klas 470, 49erFX, 49er, ILCA6, ILCA7, Finn.

W pierwszym dniu regat panowały sztormowe warunki, dbając o bezpieczeństwo zawodników i sprzęt, sędziowie nie pozwolili rozpocząć rywalizacji. Zawodnicy cały dzień oczekiwali na poprawę pogody, ale ta nie nastąpiła. W drugim dniu regat (sobota) wiatr zelżał na tyle, że zdecydowano się na przeprowadzenie wyścigów. Warunki były bardzo trudne, gdyż w porywach wiało nawet do 31węzłów i nawet najbardziej doświadczonym zawodnikom, olimpijczykom, zdarzały się wywrotki. W niedzielę natomiast, zawodnicy długo oczekiwali w porcie na wiatr, który około godz. 12:30 pojawił się i pozwolił na rozegranie słabowiatrowych wyścigów. Były to więc regaty, w których największe szanse na wygraną mieli zawodnicy radzący sobie dobrze zarówno w silnym, jak i słabym wietrze.

Grudziądzanin, Marcel Montrymowicz (OKŻ Olsztyn) i Patryk Kosmalski (CHKŻ Chojnice), podopieczni trener Madeline Zielińskiej, (trener kadry 49erFX), spisali się w tej trudnej rywalizacji, w klasie 49erFX na medal. Dokładnie na brązowy medal. Warto dodać, że zwycięzcą w tej kategorii, została Aleksandra Melzacka (YKP Gdynia) uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Tokio wraz z Sandrą Jankowiak (AZS Poznań). Chłopcy, po udanym starcie w ME w Lipnie (5miejsce), byli „głodni” sukcesu i nie dali sobie tym razem „wyrwać” miejsca na podium.

Zwycięzcami w pozostałych kategoriach są: Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki w klasie 49er, Zofia Korsak i Julian Gloeh w klasie 470, Agata Barwińska w klasie ILCA 6, Tadeusz Kubiak w klasie ILCA 7 i Piotr Kula w klasie Finn

Atrakcją regat był sobotni „Wyścig Mistrzów PZŻ”, w którym na łódkach klasy Optimist, rywalizowali olimpijczycy. Na starcie stanęło 10 zawodników. Z pomostów, motorówek i łodzi obserwowali to niecodzienne wydarzenie wierni kibice.

Metę przekroczyli w następującej kolejności:

1. Agnieszka Skrzypulec (SEJK Pogoń Szczecin), która w raz z Jolantą Ogar-Hill zdobyła w Tokio srebrny medal w klasie 470

2. Aleksandra Melzacka (Yacht Klub Polski Gdynia)  olimpijka z Tokio w klasie 49erFX

3. Kacper Ziemiński (SEJK Pogoń Szczecin ), olimpijczyk z Pekinu w klasie 470 i z Londynu w klasie Laser

4. Piotr Myszka (KS AZS AWFIS Gdańsk), olimpijczyk z Rio de Janeiro i Tokio w windsurfingowej klasie RS:X

5. Łukasz Przybytek (AZS AWFiS Gdańsk), olimpijczyk z Londynu, Rio i Tokio w klasie 49er

6. Paweł Kołodziński (AZS AWFiS Gdańsk), olimpijczyk z Londynu, Rio i Tokio w klasie 49er

7. Kinga Łoboda (AZS AWFiS Gdańsk), olimpijka z Tokio w klasie 49erFX

8. Małgorzata Białecka (Sopocki Klub Żeglarski), olimpijka z Rio de Janeiro w klasie RS:X

9. Magdalena Kwaśna (Chojnicki Klub Żeglarski), olimpijka z Tokio w klasie Laser Radial

10. Piotr Kula (Gdański Klub Żeglarski), olimpijczyk z Londynu w klasie Finn

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%