Zamknij

Policjanci z posterunku w Dragaczu otrzymali urządzenie AlcoQuant

13:00, 21.12.2019 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci z posterunku w Dragaczu otrzymali profesjonalne urządzenie AlcoQuant, które pozwala na przeprowadzenie badań pod kątem zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Zakup analizatora, który wyniósł blisko 3 tys. złotych sfinansował Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Dragaczu.

Uroczyste przekazanie sprzętu odbyło się w środę (18.12.19 r.) w Urzędzie Gminy w Dragaczu, pow. świecki. Na ręce insp. Roberta Olszewskiego Komendanta Powiatowego Policji w Świeciu oraz asp.szt. Pawła Nowickiego urządzenie przekazały Wójt Gminy Dragacz Pani Dorota Krezymon oraz Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Pani Dorota Pikuła.

AlcoQuant 6020 Plus to profesjonalny policyjny alkomat. Wyposażony jest w elektrochemiczny sensor, dzięki któremu jest całkowicie obojętny na substancje inne niż alkohol znajdujące się w wydychanym powietrzu. Zakup przedmiotowego zestawu wpłynie przede wszystkim na podniesienie poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym wśród mieszkańców powiatu świeckiego. Skutki działania alkoholu są nieprzewidywalne, a kierowcy pod jego wpływem stanowią śmiertelne zagrożenie.

Komendant, dziękując za otrzymany sprzęt, podkreślił ważną rolę samorządów w zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańców. Podziękował za dotychczasowe wsparcie, jakiego udzielają lokalne władze. (policja.pl)

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

ZnafcaZnafca

0 0

Szybko sie spłaci.? 19:14, 21.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%