Zamknij
REKLAMA

Policja, Straż Miejska i Żandarmeria Wojskowa na ulicach Grudziądza

12:36, 18.05.2020 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci , Strażnicy Miejscy i Żandarmeria Wojskowa z Grudziądza pracowali wspólnie na rzecz poprawy bezpieczeństwa pieszych w naszym mieście. Mundurowi w sposób szczególny przyglądali się zachowaniom kierujących nieprzestrzegających praw pieszych. Stróże prawa zaledwie w 2,5 godz. ujawnili 14 takich wykroczeń.

W piątek (15.05.) funkcjonariusze z grudziądzkiej „drogówki” pełnili służbę wraz ze strażnikami miejskimi i żandarmerią wojskową. Mundurowi w sposób szczególny przyglądali się kierowcom, którzy popełniają wykroczenia wobec pieszych.  Zaledwie w 2,5 godz. mundurowi ujawnili 14 wykroczeń kierujących naruszających prawa pieszych. Ujawnione nieprawidłowe wyprzedzania w rejonie przejść dla pieszych oraz nagminne niestosowanie się do strzałki kierunkowej. Najczęściej do wykroczeń związanych z nieprawidłowym wyprzedzaniem na przejściach dla pieszych dochodzi na jezdniach o dwóch pasach ruchu w jednym kierunku.

Wzajemna współpraca w zakresie poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym policji i straży miejskiej i żandarmerii wojskowej utrzymuje się w Grudziądzu już od kilkunastu lat. Wspólne patrole to jednak nie jedyne działanie w tym zakresie. Policjanci współpracują z referatem miejskiego monitoringu wizyjnego, oraz monitoringu mobilnego. Operatorzy kamer, którymi są też strażnicy miejscy wychwytują niebezpieczne wykroczenia w ruchu drogowym i informują o tym policjantów. W przypadku monitoringu stacjonarnego ujawnione i zarejestrowane wykroczenia trafiają do naczelnika z drogówki, który osobiście je ocenia i kwalifikuje prawnie, po czym zleca przeprowadzenie czynności mających na celu ustalenie i ukaranie sprawcy. Monitoring mobilny działa nieco szybciej. Ujawniony sprawca natychmiast zostaje zatrzymany przez policjantów współpracujących z strażnikami. Winowajca ma możliwość na miejscu zobaczyć jaki błąd popełnił, jeśli ma wątpliwości co do swojego zachowania. (policja.pl)

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

JasiekJasiek

1 0

Denerwuja mię takie działania wiem też że są potrzebne ale może raz się wezmą za pieszych a nie tylko łupić kierowców jeszcze nigdy nie widziałem żeby pieszy dostał mandat 18:37, 20.05.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

KrzysztofBKrzysztofB

0 0

A ja widziałem. Za przechodzenie obok przejścia,
Za przełażenie przez Wschodnią w Toruniu przy dworcu (jest tunel) 15:42, 21.05.2020


REKLAMA