Zamknij
REKLAMA

W miejscowości Turznice gmina Grudziądz kierujący Fordem najechał na drzewo

18:11, 16.02.2021 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

W miejscowości Turznice gmina Grudziądz kierujący Fordem Fiestą najechał na drzewo. Kierujący jak i pasażer pojazdu zostali z obrażeniami ciała przetransportowani do szpitala. Droga była zablokowana przez kilkadziesiąt minut. Policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku.

Wczoraj o godzinie 15:00 policjanci zostali powiadomienie o zdarzeniu drogowym do którego doszło w miejscowości Turznice pod Grudziądzem. Na miejsce udał się patrol ruchu drogowego. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze ustalili, że kierujący fordem fiestą wpadł w poślizg, zjechał na lewe pobocze drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Kierujący jak i pasażer forda zostali przetransportowani do szpitala. Ze wstępnych czynności przeprowadzonych na miejscu zdarzenia wynika, że najprawdopodobniejszą przyczyną tego wypadku było niedostosowanie prędkości da warunków ruchu.

Droga w miejscu wypadku była przez kilkadziesiąt minut zablokowana. Oprócz policjantów na miejscu pracowały również zastępy straży pożarnej oraz zespół ratownictwa medycznego.

Na miejscu mundurowi zabezpieczyli ślady kryminalistyczne, sporządzili dokumentację fotograficzną oraz oględziny miejsca wypadku. Teraz śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego oraz przesłuchaniu samych uczestników będą ustalać przyczynę wypadku.

Zimowa aura to często trudne warunki na drodze. Dotyczy to szczególnie godzin porannych oraz wieczorowo-nocnych, kiedy drogi są śliskie, a widoczność ograniczona. Pamiętajmy, że przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych tj. opadach śniegu, marznącego deszczu, występującego na jezdni błota pośniegowego, niskiej temperatury drogi stają się niebezpieczne. Wielu kierującym wydaje się, że jezdnia jest czarna, tymczasem drogi mogą być pokryte niewidoczną warstwą lodu, a w związku z tym być śliskie. Mokra, śliska nawierzchnia sprawia, że koła pojazdów łatwo tracą przyczepność, a droga hamowania wydłuża się. Należy wtedy pamiętać o zachowaniu większej niż zazwyczaj bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu. (policja.pl)

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

KieraKiera

4 0

Jakby nie było od 2 tygodni lodowych kolein może nie byłoby wypadku. 19:03, 16.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MelaniaMelania

4 0

Tragiczne są drogi od linarczyka, gmina nie dba, karetkę przepuszczałam a jechała z 40 na godzine do tego wypadku bo śnieg na drodze 22:50, 16.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kawka zamarzaKawka zamarza

0 0

On jest bogaty a nie ma na kwiaty traktuje Cię przedmiotowo do nieba zna schody ma duże dochody . Stać mnie by być tylko z Tobą. Ludzie kto jest bogaty. 23:52, 16.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BoysBoys

2 0

Ruskie 00:22, 17.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JaJa

1 0

Niedostosowanie predkosci do warunkow. Moj ulubiony tekst. Wiekszosc ludzi nie ma pojecia jak zachowac sie nawet w delikatnym poslizgu, robi za mocne i za duze kontry albo wcale. Na dodatek niepoodsniezane drogi i śliskie koleiny, a samochod bez ESP. Dodajmy te trzy czynniki do siebie i wychodzi nam auto na drzewie. Ale ja wiem... najlepiej napisac w notatce niedostosowanie predkosci i heja. Swiat przeciez jest czarno-biały. 09:38, 18.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%