Zamknij
REKLAMA

Uroczystości w Grudziądzu z okazji 78. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego

21:44, 01.08.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

W związku z przypadającą dziś 78. rocznicą wybuchu powstania warszawskiego, pod pomnikiem gen. Tadeusza „Bora” Komorowskiego odbyły się oficjalne uroczystości miejskie, w których uczestniczyli m.in. prezydent Grudziądza Maciej Glamowski, wiceprezydenci Róża Lewandowska i Szymon Gurbin, wicewojewoda kujawsko-pomorski Józef Ramlau oraz poseł na Sejm RP Krzysztof Ardanowski, przewodniczącym Rady Miejskiej Łukasz Kowarowski oraz radni Krzysztof Kosiński i Andrzej Wiśniewski. Licznie przybyli również przedstawiciele służb mundurowych, kombatanci oraz młodzież.

Uroczystości rozpoczęły się o godz. 17.00, czyli w godzinie „W”, a więc w tej samej godzinie, w której 1 sierpnia 1944 r. miały swój początek działania powstańcze. Podczas uroczystości wręczono dwie odznaki Akcji „Burza”. Otrzymali je chór „Tibi Mariae” oraz III Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Grudziądzu. Odznaki przekazane zostały na ręce dyrygent chóru Małgorzaty Gołuńskiej-Michna i dyrektora III LO Łukasza Piaseckiego.

Miejskie obchody rocznicy wybuchu powstania warszawskiego rozpoczęły się wczoraj koncertem Piosenki Międzywojennej, Okupacyjnej i Powstańczej „Z pieśnią na ustach”. Przypominamy też, że od 1 do 15 sierpnia w Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi dostępna jest wystawa fotogramów ze zbiorów Muzeum Powstania Warszawskiego „Dzieci i młodzież w Powstaniu Warszawskim”. Zgromadzone tam fotografie dokumentują trudną codzienność powstańczych dni oraz działalność konspiracyjną. 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

AntAnt

5 5

Nie zapominajcie, że bolszewicy Belka, Miller, Cimoszewicz, Hubner i Liberadzki dostali się do Parlamentu Europejskiego dzięki Platformie Obywatelskiej ! W ten sposób PO=PZPR. Grudziądzcy POtomkowie bolszewików czczą rocznicę PW. 🤣

10:04, 02.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Nie PO Nie PO

3 3

Pogonić tą chołotę par...szywą merkel 10:13, 02.08.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

On On

2 0

Tak, pogonić i pójść na kolanach do Putina. Ty *%#)!& 13:13, 02.08.2022


REKLAMA
0%