Nie tak miała wyglądać inauguracja żużlowego ścigania w Grudziądzu. Zawodnicy MrGarden GKM-u tylko zremisowali przed własną publicznością z forBET Włókniarzem Częstochową 45:45. O końcowym wyniku zadecydowały trzy ostatnie gonitwy niedzielnego pojedynku.
Jeszcze przed rozpoczęciem spotkania odbył się uroczysty przemarsz kibiców oraz oficjalne otwarcie ulicy Roberta Dadosa, która znajduje się tuż przy stadionie (dawniej Olimpijska). Wśród sympatyków "czarnego sportu" zauważalny był wyraźny optymizm. Niewielu grudziądzan brało pod uwagę inny scenariusz niż pewna wygrana GKM na rozpoczęcie tegorocznych zmagań w PGE Ekstralidze.
Mecz rozpoczął się od bardzo wyrównanych gonitw. Na tablicy wyników dominowały głównie remisowe biegi. Na plus w początkowej fazie wypadli grudziądzcy młodzieżowcy. Duet Kamil Wieczorem - Dawid Wawrzyniak 4:2 objechali Michała Gruchalskiego oraz Mateusz Świdnickiego.
Lepszej jazdy można było spodziewać się po Artemie Łagucie. Rosjaninowi na dystansie miejscami brakowało prędkości, co skrzętnie wykorzystywali rywale w osobie Leona Madsena oraz Fredrika Lindgrena. Szwed był tego dnia w Grudziądzu "rakietą" nie do zatrzymania. Wygrał wszystkie (sześć) swoje biegi.
Gdy zawodnicy zjeżdżali z 12 biegu wszystko zdawało się dążyć do szczęśliwego zakończenia. GKM na trzy gonitwy przed końcem prowadził 10 punktami. Nikt nie spodziewał się, że końcówka w tak wyraźny sposób będzie należała do przyjezdnych. Najpierw w 13 rozdaniu Lindgren z Zagarem podwójnie pokonali Pawlickiego i Lindbaecka. Do powtórki doszło już w pierwszej nominowanej gonitwie. Znów górą był szwedzko-słoweński duet, którego przedzielić zdołał jedynie Przemysław Pawlicki.
Przed ostatnim biegiem z 10-punktowej przewagi zostały już tylko 4. Nie były one przeszkodzą dla kapitalnie dysponowanego tego dnia Lindgrena, który znów przyjechał przed wszystkimi. Dodatkowo linię mety jako drugi minął jego kolega z drużyny, Leon Madsen. Remis na inaugurację w Grudziądzu stał się faktem.
MRGARDEN GKM Grudziądz – 45 pkt.
9. Antonio Lindbaeck – 6+1 (3,2*,1,0,0)
10. Kai Huckenbeck – NS (-,-,-,-)
11. Krzysztof Buczkowski – 7+2 (1*,1*,3,2,0)
12. Przemysław Pawlicki – 9+1 (2,2,2*,1,2)
13. Artiom Laguta – 10 (2,2,3,2,1)
14. Dawid Wawrzyniak – 2 (1,0,1)
15. Kamil Wieczorek – 5+1 (3,1*,1)
16. Krystian Pieszczek – 6 (0,3,2,1)
forBET Włókniarz Częstochowa – 45 pkt.
1. Leon Madsen – 15+1 (2,3,2,3,3,2*)
2. Tobiasz Musielak – 1+1 (1*,0,w,-,-)
3. Adrian Miedziński – 1 (0,1,w,w)
4. Fredrik Lindgren – 18 (3,3,3,3,3,3)
5. Matej Zagar – 8+1 (3,1,1,2*,1)
6. Michał Gruchalski – 2 (2,0,0,w)
7. Mateusz Świdnicki – 0 (0,0,-)
8. Andreas Lyager – NS
Bieg po biegu:
1. Lindbaeck, Madsen, Musielak, Pieszczek – 3:3 (3:3)
2. Wieczorek, Gruchalski, Wawrzyniak, Świdnicki – 4:2 (7:5)
3. Lindgren, Pawlicki, Buczkowski, Miedziński – 3:3 (10:8)
4. Zagar, Laguta, Wieczorek, Świdnicki – 3:3 (13:11)
5. Madsen, Pawlicki, Buczkowski, Musielak – 3:3 (16:14)
6. Lindgren, Laguta, Miedziński, Wawrzyniak – 2:4 (18:18)
7. Pieszczek, Lindbaeck, Zagar, Gruchalski – 5:1 (23:19)
8. Laguta, Madsen, Wieczorek, Musielak (w) – 4:2 (27:21)
9. Lindgren, Pieszczek, Lindbaeck, Miedziński (w) – 3:3 (30:24)
10. Buczkowski, Pawlicki, Zagar, Gruchalski – 5:1 (35:25)
11. Madsen, Laguta, Pieszczek, Miedziński (w) – 3:3 (38:28)
12. Madsen, Buczkowski, Wawrzyniak, Gruchalski (w) – 3:3 (41:31)
13. Lindgren, Zagar, Pawlicki, Lindbaeck – 1:5 (42:36)
14. Lindgren, Pawlicki, Zagar, Lindbaeck – 2:4 (44:40)
15. Lindgren, Madsen, Laguta, Buczkowski – 1:5 (45:45)
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu grudziadz365.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
ODMAWIAMY PUBLIKACJI KŁAMSTWA. Ratusz żąda sprostowania
Pogonić fauszywe hieny co wolą na skróty po trupach do celu i będzie spokój.
od serca tylko dobro
21:10, 2026-01-23
ODMAWIAMY PUBLIKACJI KŁAMSTWA. Ratusz żąda sprostowania
Skąd na tym forum tyle gamoni, niemot i zwykłych nieuków nie potrafiących czytać ze zrozumieniem oraz pisać w miarę poprawną polszczyzną? Jakiś nawiedzony kinoman, jakaś salamandra, jakiś farfał i im podobni? Podobno takich nie sieją, sami...
Skąd niemoty?
21:09, 2026-01-23
ODMAWIAMY PUBLIKACJI KŁAMSTWA. Ratusz żąda sprostowania
Wczytując się w decyzję SKO już wiem czemu ta szkoła nie poddaje się kontroli, czemu utrudnia. Jeśli po 2020 r równie kreatywnie wyprowadzali pieniądze z budżetu państwa (z dotacji) to nie ma się co dziwić. Polecam wszystkim cierpliwym przeczytanie tej decyzji z grudnia - otwiera oczy i usprawiedliwia szum, który robią właściciele, żeby zakryć te przekręty.
Brawo G365
21:06, 2026-01-23
Finanse Grudziądza na krawędzi. RIO punktuje "uzasadnio
Ciekawe kiedy ta szopka się w końcu skończy?
Poprzedni Łysy
21:02, 2026-01-23