Zamknij
REKLAMA

Honorowy Obywatel Grudziądza Bronisław Malinowski obchodziłby dzisiaj 69. urodziny

15:16, 04.06.2020 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

Doskonale znany wszystkim kibicom sportu jako najlepszy w historii polski biegacz długodystansowy. Dostarczał emocji na bieżni i poza nią. 4 czerwca Bronisław Malinowski obchodziłby 69. urodziny.

Mistrz Olimpijski i Honorowy Obywatel Grudziądza Bronisław Malinowski obchodziłby dzisiaj 69. urodziny. Z okazji rocznicy urodzin Bronisława Malinowskiego złożono kwiaty i znicze przy ul. Cmentarnej, a następnie pod pomnikiem sportowca przy Stadionie Olimpii. W symbolicznych uroczystościach wzięli udział Sekretarz Miasta Andrzej Cherek, przedstawiciele Wydziału Kultury i Sportu Michał Czepek i Kinga Bączkowska oraz reprezentacji Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Bronisława Malinowskiego oraz Szkoły Podstawowej Nr 8 w Grudziądzu.

Sportowiec urodził się 4 czerwca 1951 roku w Nowem nad Wisłą. W dzieciństwie mieszkał w Rulewie. Był absolwentem poznańskiej AWF, jego trenerem był Ryszard Szczepański. Malinowski trzykrotnie startował w igrzyskach olimpijskich w biegu na 3000 m z przeszkodami – w Monachium 1972 roku, w Montrealu w 1976 roku i w Moskwie w 1980 roku. Zdobył złoto na olimpiadzie, był mistrzem Europy i wicemistrzem świata. Zginął 27 września 1981 roku w wypadku samochodowym na moście w Grudziądzu. W 1996 roku Rada Miejska Grudziądza nadała Bronisławowi Malinowskiemu tytuł Honorowego Obywatela Grudziądza.

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz