Rynek zakładów wzajemnych w Polsce rozwija się z tygodnia na tydzień. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób zastanawia się, kiedy do naszego kraju wkroczą kolejni legalni bukmacherzy. W związku z tym postanowiliśmy przyjrzeć się tej kwestii. Co nam z tego wyszło? Tego dowiecie się z naszego dzisiejszego tekstu.
Polska branża bukmacherska zmieniła swoje oblicze w kwietniu 2017 roku, kiedy w życie weszła nowa ustawa hazardowa. Wówczas z rynku zniknęło wiele podmiotów, a miłośnikom obstawiania pozostało do wyboru tylko kilka firm bukmacherskich. Od tego czasu wiele się zmieniło i w chwili obecnej koncesję Ministerstwa Finansów na świadczenie swoich usług w naszym kraju posiada aż 24 operatorów zakładów wzajemnych.
Wiele wskazuje na to, że to jeszcze nie koniec i już niedługo do grona legalnych bukmacherów jak Bwin czy Betway dołączą kolejni. Kiedy więc można się tego spodziewać i które podmioty oczekują na wydanie odpowiednich licencji? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć poniżej.
Jak już wspomnieliśmy, polski rynek bukmacherski zmienia się praktycznie z tygodnia na tydzień. Tym samym spodziewać się można, że już niebawem dojdzie na nim do kolejnych przetasowań i pojawianie się kolejnych legalnych graczy to tylko kwestia czasu. Niestety w chwili obecnej są to jedynie przypuszczenia, bowiem trudno znaleźć oficjalne informacje na ten temat. Nie zmienia to jednak faktu, że w Polsce regularnie przybywa miłośników obstawiania, więc kolejni usługodawcy nie musza się martwić o nowych klientów. Co więcej, na świecie funkcjonuje wiele bardzo dobrze rozwijających się marek bukmacherskich, które na polski rynek mogą wkroczyć praktycznie w każdym momencie. Wśród nich wymienić można chociażby takie podmioty, jak Pinnacle, Expekt czy William Hill.
Proces przyznawania koncesji Ministerstwa Finansów wbrew pozorom nie jest taki prosty, bowiem wymaga od podmiotu spełnienia ściśle określonych warunków. Tym samym niejednokrotnie procesy o uzyskanie licencji resortu finansów trwają wiele lat. W chwili obecnej trudno jednak stwierdzić, jacy dokładnie operatorzy zakładów wzajemnych starają się o wejście na polski rynek. W związku z tym musimy opierać się jedynie na nieoficjalnych informacjach, z których jednak da się coś wyciągnąć. Wiele wskazuje więc na to, że niedługo do grona legalnych bukmacherów dołączyć może firma bet-at-home, która podobno stara się o przyznanie wspomnianej licencji. Co więcej, bardzo prawdopodobne jest także to, że do polskiego prawa starają się dostosować takie podmioty jak Unibet czy Bet365.
Na szczęście w chwili obecnej polscy gracze mają w czym wybierać, bo do tej pory koncesję Ministerstwa Finansów uzyskały aż 24 firmy bukmacherskie. Dzięki temu miłośnicy obstawiania zakładów wzajemnych w oczekiwaniu na kolejne podmioty w pełni legalnie mogą betować u polskich buków, w tym np. w STS, TOTALbet czy forBET, ale również u tych zagranicznych, czyli np. w Superbet lub w Betclic.Bwin