Zamknij
REKLAMA

Gala sportu - stypendia i nagrody dla sportowców - fotorelacja

15:54, 16.05.2018 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Prezydent Grudziądza Robert Malinowski dziś, tj. 16 maja wręczył stypendia i nagrody zawodnikom, trenerom i działaczom sportowym. Gala podsumowująca osiągnięcia medalowe w 2017 r. odbyła się w Klubie Akcent.

W wydarzeniu obok prezydenta Roberta Malinowskiego udział wzięli także m.in. radni Rady Miejskiej Sławomir Szymański i Eugeniusz Piasecki, Naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Promocji Małgorzata Sadowska-Rodziewicz, Kierownik Referatu Sportu Kinga Bączkowska, a także sportowcy, trenerzy i działacze.

W imieniu własnym oraz mieszkańców serdecznie gratuluję Wam zdobytych medali i udziału w prestiżowych zawodach m.in. Mistrzostwach Polski, Mistrzostwach Europy oraz Mistrzostwach Świata. Jesteście najlepszymi spośród grudziądzkich sportowców, a przyznane stypendium lub nagroda jest ukoronowaniem ciężkiej pracy, litrów potu wylanych podczas treningów i czasu poświęconego na rzecz sportu. Słowa uznania kieruję również do trenerów i działaczy, ponieważ bez Waszego zaangażowania, wsparcia i pomocy nie byłoby tak wspaniałych sukcesów i wyników - mówił prezydent Robert Malinowski.

Stypendium otrzymało 86 zawodników reprezentujących m.in. Międzyszkolny Klub Sportowy, Centrum Rehabilitacji im. ks. Biskupa J. Chrapka, Autonomiczną Sekcję Tenisa Stołowego „Olimpia”-„Unia”, Towarzystwo Sportowe „Koset”, Autonomiczną Ludową Kolarską Sekcję „Stal”, Grudziądzki Klub Sportowy „Olimpia” i Klub Wioślarski „Wisła”. Łącznie na ten cel przeznaczono kwotę 171 200 zł. 

Ponadto 12 zawodników otrzymało nagrody pieniężne (pula na ten cel: 13 100 zł). Nagrodzono również trenerów i działaczy, którzy przyczynili się do osiągnięcia przez naszych zawodników wysokich wyników sportowych w 2017 r. (pula na ten cel: 22 700 zł).  Dodatkowo 10 działaczom przyznano statuetki za osiągnięcia w działalności sportowej.

Warto dodać, Zespół Sportu Młodzieżowego Instytutu Sportu w Warszawie przedstawił wyniki współzawodnictwa sportowego w klasyfikacji: województw, powiatów, gmin i klubów oraz w poszczególnych dyscyplinach sportowych. Grudziądz znalazł się na 26. miejscu wśród powiatów, a na 24 spośród gmin na 919 gmin i 368 powiatów.  W Województwie Kujawsko-Pomorskim zajmujemy 3. lokatę. Natomiast w punktacji klubów na 18. miejscu (spośród 3638) uplasowała się Autonomiczna-Ludowa Kolarska Sekcja „Stal”. W dyscyplinach indywidualnych - kolarstwo - ALKS „Stal” zdobyła po raz 15 tytuł Klubowego Mistrza Polski. (UM)

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone