Żużlowcy Bayersystem GKM Grudziądz ponieśli sromotną klęskę w pierwszym meczu o brązowy medal PGE Ekstraligi. Na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu miejscowa Betard Sparta rozbiła grudziądzan aż 61:29. Przed rewanżem na torze przy Hallera 4, odrobienie 32-punktowej straty wydaje się misją niemal niemożliwą.
Grudziądzka drużyna jechała do Wrocławia z nadzieją na nawiązanie wyrównanej walki, która pozwoliłaby zachować realne szanse na historyczny medal przed własną publicznością. Rzeczywistość okazała się jednak brutalna. Od początku spotkania gospodarze narzucili mordercze tempo, a w szeregach GKM-u widać było tylko jednego zawodnika zdolnego do rywalizacji z rozpędzonymi Spartanami.
Tym zawodnikiem był Michael Jepsen Jensen. Duńczyk pojechał rewelacyjne zawody, zdobywając aż 15 punktów w sześciu startach. Był szybki, waleczny i jako jedyny regularnie przywoził za plecami gwiazdy wrocławskiej drużyny. Jego postawa była jednak tylko jasnym punktem w morzu grudziądzkiej bezradności.
Niestety, na tym pozytywy w drużynie gości się kończą. Liderzy, którzy przez cały sezon ciągnęli wynik zespołu, tym razem zawiedli na całej linii. Max Fricke zdołał uzbierać zaledwie 6 punktów, a Jaimon Lidsey i Wadim Tarasienko zakończyli mecz z odpowiednio 2 i 1 punktem na koncie. Blado wypadli również juniorzy, co bezwzględnie wykorzystali gospodarze.
Betard Sparta Wrocław pokazała w niedzielę moc, która jeszcze niedawno dawała im pozycję jednego z faworytów do złota. Pod nieobecność Taia Woffindena ciężar odpowiedzialności wzięli na siebie pozostali zawodnicy. Brylował Brady Kurtz (14+1), a skutecznie wspierali go Artiom Łaguta (11+1) i Daniel Bewley (10+3). Co kluczowe, wrocławianie mieli też potężne wsparcie ze strony formacji juniorskiej – Marcel Kowolik i Jakub Krawczyk zdobyli łącznie 10 punktów z bonusami.
Przed rewanżem w Grudziądzu sytuacja jest dramatycznie trudna. 32 punkty straty to w żużlu przepaść, której odrobienie graniczy z cudem. Mimo to, kibice z pewnością liczą, że ich ulubieńcy godnie pożegnają się z sezonem i powalczą o honorowe zwycięstwo na własnym torze.
Rewanż zostanie rozegrany 27 września (godz. 20.30) w Grudziądzu.
Betard Sparta Wrocław:
Bayersystem GKM Grudziądz:
Najlepszy czas dnia uzyskał Kurtz (63,63) w biegu VII. Sędzia: Arkadiusz Kalwasiński (Toruń). Widzów 13 500.
Pogrom GKM-u Grudziądz we Wrocławiu. Marzenia o brązie
😪😪😪
😪😪😪
15:35, 2025-09-22
W poniedziałek wieczorem rozpocznie się astronomiczna j
Jesienna Handra wszystkich dopadnie.
😪😪😪
15:31, 2025-09-22
Policja prosi o pomoc. Zaginął 16-letni Radosław, może
Mamy jesień
Bacha
14:29, 2025-09-22
Dzień bez Samochodu - w poniedziałek za darmo nie tylko
Czy Glamowski to słyszy?
Olo
11:51, 2025-09-22
1 0
😪😪😪
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu grudziadz365.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz