Zamknij
REKLAMA

sobota, 31.08, godz. 17-20

Błonia Nadwiślańskie Marka Kublińskiego 1, 86-300 Grudziądz

W tym roku wakacje pożegnamy w doskonałym towarzystwie na scenie wystąpi: prawdziwa torpeda muzyczna, czyli zespół Enej. Jedno jest pewne będzie to taka dawka energii, że nie ma mowy by ktokolwiek usiedział na miejscu. Na zakończenie wieczoru dawkę dobrej muzyki zaserwuje DJ Angello Davila.

Zanim jednak ze sceny popłyną folkowe i popowe dźwięki, dla grudziądzkiej publiczności zaśpiewają, dobrze nam znani wokaliści ze Studia Piosenki Zbigniewa Poliszczuka oraz Cezary Kaliski. Na plenerowej scenie gościć będziemy też muzyków z partnerskiego miasta Gütersloh – zespół GTown Rock Orchestra . Ich koncert w Grudziądzu związany jest z trzydziestą rocznicą współpracy pomiędzy Grudziądzem a Gütersloh.

GTown Rock Orchestra (2)GTown Rock Orchestra to niemiecka grupa, która powstała w 2013. Grupa jest liczna, skład grupy to 18 muzyków. Repertuar zespołu to niemieckie i międzynarodowe przeboje z całego spektrum najnowszej historii muzyki, a rodzaj muzyki, którą gra zespół to połączenie rock, pop reggae.

* W sobotę przed koncertem zapraszamy też na parking grudziądzkiej Mariny, gdzie odbędą się Zawody Strongman o Puchar Prezydenta Grudziądza – początek o godzinie 15.00.

* Polecamy też Państwa uwadze Festiwal Smaków Food Trucków. Smaki potraw z różnych części Europy, ale też odleglejszych regionów świata zagoszczą u nas w sobotę (31 sierpnia) w godzinach od 12:00 – 23:00, oraz w niedzielę (1 września) w godzinach od 12:00 – 20:00.

Miejsce: teren przy Marinie od strony ulicy Portowej

ENEJ to polski zespół rockowo-folkowy, założony w 2002 roku w Olsztynie, przez braci Piotra i Pawła Sołoduchów oraz ich przyjaciela Łukasza Kojrysa (obecnego managera zespołu). Nazwa zespołu pochodzi od imienia głównego bohatera „Eneidy” Iwana Kotlarewskiego – Eneja, wesołego kozaka podróżującego po świecie. Grupa to mieszanka różnorodna kulturowo, co ma swe źródło w pochodzeniu członków zespołu – rodzina braci Sołoduchów ma korzenie ukraińskie, Mirosław Ortyński urodził się we Lwowie, a pozostali członkowie zespołu to Polacy.

Na dyskografię zespołu składają się cztery krążki studyjne i jeden koncertowy. Debiutancka płyta „Ulice” ukazała się w roku 2008. W 2010 r. wydana została płyta „Folkorabel” (Złota Płyta). Rok 2011 to koncertowe DVD z zapisem występu na Przystanku Woodstock. Natomiast w 2012 r. ukazała się płyta Folkhorod (Potrójna Platynowa Płyta), a w 2015 płyta Paparanoja (złota płyta).

Za przełomowy moment w historii zespołu uznać należy rok 2011 i wygraną w programie Must Be The Music – Tylko Muzyka w telewizji Polsat. Zwycięstwo otworzyło grupie drogę do szerszego grona słuchaczy. Stacje radiowe, już dzień po wielkim finale programu, zaczął podbijać utwór „Radio Hello”, stając się hitem lata 2011. Od tego czasu ENEJ regularnie pojawia się na największych i najbardziej prestiżowych festiwalach w Polsce, takich jak Heineken Open’er Festival, Przystanek Woodstock (2011 nagroda Złotego Bączka za najlepszy koncert festiwalu w roku poprzednim), Jarocin Festiwal, KFPP w Opolu (nagroda SuperPremiery 2012 oraz SuperJedynka w kategorii SuperPrzebój 2013), TOPtrendy Festiwal (tytuł Największego Przeboju Roku), Sopot Top of the Top Festival.

ENEJ ma na swym koncie osiem singli bijących rekordy popularności w sieci i królujących na listach przebojów wszystkich największych rozgłośni radiowych w Polsce. Są to „Radio Hello”, „Skrzydlate ręce”, „Tak smakuje życie”, „Lili” i „Symetryczno-Liryczna”, „Zbudujemy Dom”, „Nie chcę spać” oraz „Kamień z napisem LOVE”.

Zespół koncertuje w Polsce, jak również poza granicami kraju (Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Litwa, Ukraina, Włochy, Belgia, Czechy, Niemcy).

Cezary Kaliski – motocyklista i amatorski konstruktor motorowy z pasją wokalną. W planie ma założenie kapeli rockowej. Brzmienie, w którym najlepiej się czuje to pop-rock, rock i nieco bluesa. Podczas koncertu na Błoniach Nadwiślańskich w jego wykonaniu zabrzmią m.in. utwory z repertuaru polskich formacji: Lemon, Dżemu, Iry i Wilków. Usłyszymy też covery Bad Wolves „Zombie” czy Billa Withersa „Aint no sunshine.


© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone