Zamknij
REKLAMA

O technologiach kosmicznych i nie tylko...

O technologiach kosmicznych i nie tylko...
  • czwartek  kwietnia, 18:00
  • 8.04.2021
  • online
Zapraszamy na transmisję wykładu pt. "O technologiach kosmicznych i nie tylko...".

Prelekcję wygłosi dr Agata Kołodziejczyk  - Analog Astronaut Training Center (www.astronaut.center).

DATA: 8 kwietnia (czwartek), godz.18:00.

Wykład odbędzie się w formie transmisji z wirtualnego studia Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego (PiOA) w Grudziądzu.Link do transmisji i opisu: www.planetarium.grudziadz.plBezpośredni link do transmisji YouTube:  https://youtu.be/1_6TGqVeVF0

Uwaga: zachęcamy do subskrypcji powyższego kanału YouTube.

 

Opis:

Technologie kosmiczne już dawno temu wkroczyły do naszego codziennego życia. Trudno nam sobie wyobrazić życie bez smartfona czy nawigacji GPS. Szczególnie nawigacja satelitarna jest dobitnym przykładem jak bardzo polegamy na technologii kosmicznej. Oprócz technicznych nowinek, podczas prelekcji będzie można również dowiedzieć się jak w Polsce zostać astronautą. Podane zostaną ciekawe przykłady ćwiczeń i próbnych (tzw. analogowych) misji astronautów, które odbywają się w Europie, a w szczególności w naszym kraju. Na uwagę zasługuje fakt, że prelegentka organizuje kosmiczne misje analogowe i prowadzi kwalifikacje kandydatów chętnych do wzięcia udziału w takich misjach.

Współorganizatorem transmisji jest Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii.Wykład transmitowany będzie również na Facebooku w następujących kanałach:

Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii ( @zgptma ), Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne - Grudziądz ( @planetarium.grudziadz ) i innych.Zapraszamy!

Ponadto zapraszamy uczniów szkół średnich na zajęcia (online) Międzyszkolnego Koła Astronomicznego (MKA). Zajęcia ONLINE odbywają się w czwartki o 17:00. Zgłoszenia uczniów chętnych do udziału przyjmujemy na e-mail: [email protected] . W emailu zwrotnym przesyłamy link do spotkania MKA.

maj 2021


7.05 piątek
Helsinki Tour 3.0
7.05 piątek
Helsinki Tour 3.0
16.05 niedziela
Andrzej Piaseczny Akustycznie
16.05 niedziela
Andrzej Piaseczny Akustycznie

czerwiec 2021


wrzesień 2021


październik 2021


17.10 niedziela
Raz Dwa Trzy - 30 lat jak jeden koncert

listopad 2021


6.11 sobota
TERESA WERNER - KONCERT