Zamknij
REKLAMA

niedziela, 22.09, godz. 11-18

Od 22.09.2019 do 22.09.2019

Błonia Nadwiślańskie

Z niekłamaną przyjemnością mamy zaszczyt zaprosić was nasi drodzy Grudziądzanie na wydarzenie, które odbędzie się na Błoniach Nadwiślańskich 21-22.09.2019 roku pod nazwą "Dni Twierdzy Grudziądz". 
"Dni Twierdzy Grudziądz" to impreza historyczna nawiązująca do wydarzeń z roku 1807 kiedy to Twierdza grudziądzka "Cytadela" znalazła się w ogniu działań wojennych sprzymierzonych wojsk polsko-francusko-heskich. Dowódcą wojsk stacjonujących na Twierdzy w ówczesnym czasie był Generał Wilhelm Reinhard de l'Homme de Courbiere, który w swojej niezłomności wsławił się tym, że nawet po zakończeniu działań wojennych i podpisaniem pokoju w Tylży nie oddał Twierdzy w ręce przeciwnika. To właśnie dzięki niemu możemy szczycić się dzisiaj tym, że Twierdza Grudziądz nie została zdobyta po czym na jego cześć nazwaną ją "Feste Courbiere".
Impreza na która mamy zaszczyt Państwa zaprosić współfinansowana jest ze środków Gminy Miasto Grudziądz oraz ze środków budżetu Województwa Kujawsko Pomorskiego a honorowy patronat nad nią objął Marszałek Województwa Kujawsko Pomorskiego Pan Piotr Całbecki.
Z tego miejsca chcielibyśmy również podziękować tym wszystkim, którzy nam pomogli przy realizacji tego projektu, a są nimi:
Dom Weselny "Karolina", Firma "Med Sar", Firma "Stek", Piekarnia "Flader" Zakład Kamieniarski Jacek Michaliszyn, Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi.
Natomiast patronat medialny nad całością sprawować będzie TVSM Grudziądz.
Poniżej oficjalny plakat wydarzenia.
My ze swojej strony możemy dodać tylko, że do Grudziądza przybędzie ponad stu rekonstruktorów epoki napoleońskiej z całej Polski. 
Karabiny, armaty oraz.........
Serdecznie zapraszamy.