Zamknij
REKLAMA

czwartek, 23.01, godz. 17:00

Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi

Już w najbliższą niedzielę 19 stycznia 2020 r. rozpoczną się Obchody 100. Rocznicy powrotu Grudziądza do Macierzy, które potrwają 6 dni. W ramach organizowanych z tej okazji wydarzeń czekają nas koncerty, spektakle, wystawy, inscenizacje, marsz, msza oraz uroczystości patriotyczne z ceremoniałem wojskowym. Wszystkich Grudziądzan zachęcamy do aktywnego i licznego udziału w tym wyjątkowym Jubileuszu!

  • Setną rocznicę powrotu Grudziądza w granice Rzeczypospolitej rozpoczęliśmy już w roku 2019 poprzez wydarzenia kulturalne takie jak koncerty i wystawy odbywające się w ramach Grudziądzkiego Roku Błękitnej Pamięci. Najważniejsze wydarzenia będą miały jednak miejsce w przedostatnim tygodniu stycznia. Na dwa z nich można odbierać bezpłatne wejściówki.
  • W ramach obchodów 100. rocznicy powrotu całego regionu grudziądzkiego w granice Rzeczypospolitej przygotowano szereg wydarzeń upamiętniających wydarzenia z 23 stycznia 1920 roku. Tydzień obchodów rozpocznie wspólnie śpiewanie pieśni patriotycznych „Wolność zapisana w nutach”, które odbędzie się 19 stycznia, natomiast zakończy go otwarcie wystawy „Powrót Grudziądza do macierzy. W 100. rocznicę odzyskania niepodległości” 24 stycznia 2020 r.. Główne obchody odbędą się oczywiście dokładnie w setną rocznicę powrotu naszego miasta do Polski czyli 23 stycznia.
  • Obchodom towarzyszyć będą także wystawy – między innymi w Bibliotece Miejskiej i na ulicy Spichrzowej.


PEŁNY PROGRAM WYDARZEŃ:
 

24 STYCZNIA 2020 r. (piątek)

  • Otwarcie wystawy "Powrót Grudziądza do Macierzy. W 100. rocznicę odzyskania niepodległości". Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi 17:00 
  • Promocja XXVII tomu "Rocznika Grudziądzkiego", zawierającego materiały pokonferencyjne "Dylematy przełomu. Grudziądz i okolice w pierwszych latach niepodległości". Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi 17:00

wtorek25 lutego

czwartek27 lutego

piątek28 lutego

sobota29 lutego

niedziela1 marca

poniedziałek2 marca

środa4 marca

piątek13 marca

poniedziałek16 marca

niedziela22 marca

sobota28 marca

piątek17 kwietnia

sobota18 kwietnia
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone