Zamknij
REKLAMA

Jacek Silski - koncert

Jacek Silski - koncert
  • wtorek 19 października, 19:00
  • 10.10.2021
  • Grudziądz
  • 50
Jacek Silski pochodzi z Bytomia, gdzie też mieszka. Ze względu na swoje pochodzenie i niezwykły głos nazywany jest Śląskim Słowikiem. Muzyką pasjonuje się od wczesnej młodości i choć nie posiada wykształcenia muzycznego to od lat z powodzeniem występuje w operze. Występował również w operetce i musicalach. Jacek Silski kochał muzykę, lecz nigdy nie sądził że będzie śpiewał na scenie. Wszystko się odmieniło, kiedy w wojsku trafił do zespołu estradowego i tam poczuł, że to jest to, co chce robić w życiu. Swoją przygodę artystyczną zaczynał w zespole estradowym Wojska Polskiego "Kirasjerzy".

W 1985 roku wraz z zespołem zdobył I-wsze miejsce w Konkursie Zespołów Estradowych Wojska Polskiego. Jacek Silski zdobył Nagrodę Szefa Głównego Zarządu Politycznego Wojska Polskiego, która zaowocowała emisją koncertu na antenie TVP2 oraz tournee zespołu na Węgrzech. Niedługo po powrocie z wojska Jacek Silski trafił do Opery Śląskiej. Zdumiewające są początki kariery Jacka w operze. Pracował jako kierowca w operze i wioząc Wiesława Ochmana zaczął podśpiewywać. Zrobił takie wrażenie na nim, że załatwił mu on przesłuchanie w operze.

W ten sposób rozpoczęła się jego kariera artysty operowego, chociaż do tego momentu nie fascynował się on nadmiernie operą. Występował jako członek Opery Śląskiej w Bytomiu a także Opery Państwowej we Wrocławiu. Odbywał też tournée europejskie, a to za sprawą brania udziału w operze Marka Tracza. Miał również sposobność zaznaczyć się w spektaklach musicalowych chorzowskiego Teatru Rozrywki. Dzięki temu Jacek Silski mógł został doceniony m.in w Niemczech, występując w tamtejszym Teatrze Muzycznym w Kiel. Następnie brał udział w tournée europejskim wspomnianego Teatru w Kiel.

Wziął udział w musicalu "Showstar 2008? organizowanym przez TV ZDF. Nie był to bynajmniej wyjątek, a to z uwagi na fakt, iż wziął udział również w przedstawieniach pt. "Tarzan and Jane" - Philla Collinsa dla SAT 1 i pt. "Das Supertalent" - Diethera Bohlena. Jacek Silski występował ze znanymi wykonawcami zagranicznymi, takimi jak: Julio Iglesias, Boney M., Karel Gott, Goran Karan, ABBA, In-grid, Kate Ryan czy Edward Simoni. Występował również z czołówką polskiej estrady, wśród których można wymienić: Golec uOrkiestra, Kombi, Maryla Rodowicz, Various Manx, Ryszard Rynkowski, Wilki, Kayah, Mieczysław Szczęśniak czy Budka Suflera. Jacek Silski ma ponadto na swym koncie występy prestiżowe, bo i do takich należy zaliczyć wspólny występ z samym Julio Iglesiasem w Music Teatret Veile w Danii oraz cykl występów z wirtuozem skrzypiec, słynnym Vadimem Brodskim. W 2012 roku wystąpił także z legendą amerykańskiej trąbki - Garym Guthmanem oraz solistką Opery Narodowej w Warszawie - Bożeną Harasimowicz. Jacek Silski występował na wielu prestiżowych scenach Polski i Europy: w Filharmonii w Monachium, Sali Kongresowej w Warszawie, Filharmonii Narodowej w Warszawie, w Stadt Theather Wien, jak również Grand Casino Bern oraz Theatre Kiel. Jacek Silski występował oraz nagrał piosenki w duetach z takimi artystami jak Bernadeta Kowalska, Beata Witkowska, Goran Karan czy Magdalena Pal.

Od 2010 roku Jacek Silski współpracuje na stałe z Królewską Orkiestrą Symfoniczną przy Pałacu w Wilanowie. Dyskografia Jacek Silski ma na swoim koncie 9 płyt. Pięć z nich, są płytami autorskimi: Ave Maria en el morro Moja miłość Romantica (2010) Sercem do serc (2013) Dziś są Twoje Urodziny (2017) Pozostałe 4 płyty zawierają przeboje Julio Iglesiasa i innych artystów kojarzonych z muzyką latino: Salsa - E. & J. Iglesias, Ricky Martin (przeboje tychże artystów) Salsa - E. & J. Iglesias (przeboje tychże artystów) Julio Iglesias by Jacek Silski (przeboje Julio Iglesiasa) Rytm serca (przeboje J. Iglesiasa, E. Iglesiasa, R. Martina, M. Anthonego - 2015) Jacek Silski cały czas pracuje nad kolejnymi materiałami. Wydał także filmy video, emitowane również w Telewizji Polskiej. Brał udział z Operą Śląską w filmie nominowanym do Oskara, zatytułowanym "Kornblumenblau". 

Życie prywatne Jacek Silski jest w szczęśliwym związku z młodszą od siebie partnerką o imieniu Milena, z którą mają 4-letnią córkę Lenę. Dla swojej małej córeczki stworzył utwór Kołysanka dla Lenki. Pasjonują go podróże, które często łączy w związku z pracą. Dotychczas odwiedził kilkanaście krajów. Jego pasją jest także dobre kino. Interesuje się również bieżącymi wydarzeniami politycznymi i kulturalnymi. Ciekawostki o Jacku Silskim Brał udział w programie Must Be The Music. Fani nazywają go polskim Julio Iglesiasem, a jako jedyny muzyk w Polsce Jacek Silski wydał płytę z największymi przebojami wielkiego Julio. Śpiewa łącznie w 10 językach. Występował m.in dla Stevena Seagala, Borisa Beckera, Ambasad wielu krajów, Premierów oraz Prezydenta Polski. Spośród jego utworów największym hitem stał się utwór List z morza. 

Bilety do nabycia na: KupBilety24.eu

październik 2021


22.10 piątek
KULT

KULT

22 października 2021 

Czytaj więcej

listopad 2021


6.11 sobota
TERESA WERNER - KONCERT

grudzień 2021


styczeń 2022


21.01 piątek
Koncert kolęd i pastorałek